سخنرانی‌هایی در بحرین دربارۀ صلح

سخنرانی‌هایی در بحرین دربارۀ صلح

ABN NEWSمنامه بحرین — راه به سوی صلح طولانی و پر نشیب و فراز است، ولی سفری بیهوده نیست. این گفته در میان نکات اصلی نطق دکتر سوسن اِلهادی بود که در سخنرانی‌های مورخ ۸ و ۹ دسامبر خود در بحرین ایراد نمود.

دکتر الهادی، دانشمند مصری در حوزه زبان عربی که در طول حیات خویش از مدافعین صلح بوده است، در طول دیدار دو ‌روزۀ خود برای حدود صد نفر از نمایندگان سازمان‌های غیر انتفاعی، نویسندگان و اساتید سخنرانی کرد. ایشان در سخنرانی‌های خویش در سطح تودۀ مردم، نقش فرد در ترویج جامعه‌ای هماهنگ و هم‌چنین نقش ارزشمند زنان در ایجاد صلح را بررسی کرد که منجر به بحث‌های گرم و پرهیجان در میان شرکت‌کنندگان شد.

دکتر الهادی در سخنرانی خود با اذعان به وجود چالش‌های سخت در مقابل بشریّت، نوید به آینده‌ای پر امید داد. او تصریح کرد که این میسّر نخواهد شد مگر با ساختن زیربنایی برای همزیستی مسالمت‌آمیز در میان ملّت‌های گوناگون.

وی گفت: “ایجاد جامعه‌ای با ویژگی همزیستی مسالمت‌آمیز نیازمند تلاشی مداوم است.”

او تشریح کرد که پیشرفت در جهت صلح بدون در نظر گرفتن مسئلۀ عدالت در جامعه به هدف خود نخواهد رسید.

وی هم‌چنین در خصوص اهمّیّت ایجاد وحدت، بر اساس شناخت مفهوم مشترک انسانیّت، صحبت کرد.

“وحدت، که لازمۀ صلح است به صورت شناخت ارزش‌های موجود در تنوّع انسان‌ها و قدردانی از ره‌آوردهای بی‌همتایی که هر فرد برای تلفیق انسانیّت به ارمغان می‌آورد، معنی پیدا می‌کند.”

دکتر الهادی اضافه کرد که حرکت به سوی جامعه‌ای صلح‌آمیز نیازمند بازنگری به نقش دین است. وی تأکید کرد که با وجودی که دین تحریف شده و با هدف‌‌های زیان‌باری مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، توانایی آن را دارد که الگوی افکار و رفتار را تغییر دهد، حس هویّت مشترک انسانی را بنیاد نهد و باعث ارتقای اخلاق و دیدگاهی جهان‌شمول شود.

دکتر الهادی، عضو جامعۀ بهائی، یکی از نخستین بانوانی است که از دانشگاه الازهر در قاهره، که به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه مصر شهرت دارد و از دیدگاه بسیاری از صاحب‌نظران بنیاد اصلی ادبیّات عرب و مراکز آموزش اسلامی در دنیا به شمار می‌رود، فارغ‌التّحصیل شد. با کمک دکتر الهادی، در طول دوران برجستۀ کاری ایشان، برنامه‌های مطالعاتی ادبیّات عربی در دانشگاه‌های چندین کشور به وجود آمده است. سخنرانی‌های ایشان با هم‌کاری “انجمن بهائی بحرین” برگزار شد که سازمانی است غیر انتفاعی، ملهم از تعالیم دیانت بهائی که مروّج صلح و همبستگی اجتماعی است.

این گردهمایی بر مبنای گسترش گفتمان دربارۀ همزیستی مسالمت‌آمیز در بحرین بنا شد.More

للحصول علي نسخة من هذا المقال او التواصل مع ادارة الموقع .. اكتبوا لادارة التحرير علي هذا الايميل abnnews.net@outlook.comنحن متخصصون في المجال الصحفي والاعلامي .. وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.

Share This:

You may also like...

أضف تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.

 

error: Content is protected !!