یک شخصیت شجاع با استفاده اثر هنری خود به ترویج وحدت و یگانگی می پردازد

جمعی از بهائیان ایران به نمایندگی از بهائیان این کشور این اثر گرانبها را دریافت کردند.
جمعی از بهائیان ایران به نمایندگی از بهائیان این کشور این اثر گرانبها را دریافت کردند.

ABN Bahá'í News :

ABN NEWS –در سال‌های اخیر، افراد و گروه‌های بسیاری در داخل و خارج از ایران ندای عدالت‌خواهی،رعایت حقوق بشر و اشاعۀ فرهنگ مسالمت و دگر پذیری را در این کشور بلند کرده‌اند. اگرچه هر روز عدۀ بیشتری به این حرکت پیشرو می‌پیوندند، هنوز حمایت علنی طبقۀ روحانیون بسیار محدود است ولی هنگامی‌که یکی از چهره‌های روحانیت زبان به حمایت از حقوق شهروندان و اقلیت‌ها می‌گشاید، امید در قلب‌های بسیاری زنده می‌شود.

در چنین پیش‌زمینه‌ای، آیت‌الله عبدالحمید معصومی تهرانی، یکی از روحانیون بالارتبۀ ایران و یک هنرمند و خطاط با تلاش‌های علنی‌اش برای ایجاد وحدت و یگانگی، چهره‌ای بسیار سرشناس شده است. همکاری های او برای ایجاد و تقویت همبستگی اجتماعی در ایران توجه و تحسین بسیاری را در نقاط مختلف دنیا برانگیخته است.

اخیرأ آیت‌الله تهرانی اثر هنری جدیدی ترسیم کرده و آن را به هشت قطعه که هر یک نمایانگر یکی از گروه‌های دینی ایران است تقسیم نموده است. او قطعات این اثر را به زرتشتیان، یهودیان، مسیحیان، مندائیان، یارسانیان، بهائیان و مسلمانان سنی و شیعه تقدیم کرده است و از نظر وی تمامی این ادیان «پشتیبان ذخایر معنوی-دینی فرهنگ ملی ایران و سراسر منطقه» هستند.

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

آیت‌الله تهرانی در بیانیه‌ای در وب‌سایت خود می‌نویسد:« نظام ملی این سرزمین بدون یکی از آن‌ها(ادیان و مذاهب) نمی‌تواند کامل باشد.»

تقسیم این اثر هنری به قطعات مختلف، نمادی از گسستگی موجود بین جوامع متنوعی است که پیکرۀ شهروندان ایران را تشکیل می‌دهند. آیت‌الله معصومی این گسست و شکاف را نتیجۀ تعصب مذهبی و ادعای برخی برای دسترسی انحصاری به حقیقت می‌داند.

او در توضیح معنای نمادین مجزاکردن اثر خود می‌گوید «همان‌طور که پیکرۀ انسانی جامعه با گسستگی‌ها و جدایی‌ها دچار نقصان و خسران خواهد شد، آن قطعات نیز هر كدام به تنهایی ناقص خواهد بود و زمانی اين اثر كامل می‌شود كه تمامی این قطعات در كنار يكديگر قرار بگيرند.»

آیت‌الله تهرانی در گذشته نیز با هدف ترویج صلح، آشتی و اخوت نسبت به اقلیت‌های مذهبی اقداماتی انجام داده است؛ برای مثال در آوریل ۲۰۱۴، آیه‌ای از یکی از آثار بهائی را خوش‌نویسی کرد و به عنوان هدیه‌ای به بهائیان جهان تقدیم نمود. این اقدام او از یک سو این حقیقت را اذعان می‌نمود که بهائیان به عنوان بزرگ‌ترین اقلیت دینی ایران مورد آزار و اذیت قرار دارند و از سوی دیگر بیانگر این آرزوی قلبی بود که بهائیان ایران جایگاه مشروع خود را در کنار سایر هموطنانشان بیابند و بتوانند در تلاش برای رفاه و سعادت کشورشان سهیم شوند.

اقدامات شجاعانۀ آیت‌الله معصومی به عنوان یک مقام روحانی ایرانی، بسیاری را در داخل و خارج از مرزهای این کشور تحت تأثیر قرار داده است و در سراسر جهان الهام‌بخش همتایان ایشان از سایر مذاهب اسلامی و دیگر ادیان شده است تا زبان به حمایت از همزیستی مسالمت‌آمیز دینی بگشایند. (برای مطالعۀ اخبار مربوط به ستون کنار صفحه مراجعه کنید)

آیت‌الله تهرانی با اقدام اخیر خود اشتیاق بسیاری از هموطنانش را برای آینده‌ای به تصویر می‌کشد که در آن «اين آب و خاك بدون هيچ تبعيضی به همۀ ايرانيان با هر دين و مذهب و گرايش و جنسيتی متعلق باشد، نه فقط متعلق به يك قشر، طبقه، مذهب و انديشۀ دينی خاص.»…..Read More

For more details, followed ABN Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.