معبد بهائی، الهام‌بخش کودکان و جوانان برای درخت‌کاری برای آینده

ABN Bahá'í News :

ABN NEWS –باتمبانگ، کامبوج— تعداد زیادی داوطلب از جوامع محلی اطراف شهر باتمبانگ (Battambang) ماه‌هاست که برای زیباسازی معبد محلی بهائی که هم اکنون در دست ساختمان است به طور مرتب گرد هم می‌آیند.

روح خدمتِ جمعی در محیط موج می‌زند و به دیگران نیز نفوذ می‌کند. یکی از نشانه‌های وسعت این نفوذ، ازدیاد شور و اشتیاق در بین کودکان برای ایفای سهم خود در این پیشرفت تاریخی بوده است.

جوامع اطراف با انجام پروژه‌‌های باغبانی معبد که به روی کودکان، جوانان و بزرگ‌سالان از هر سن و سال باز است به این شور و شوق فزاینده پاسخ داده‌اند.

تا کنون صدها داوطلب در این پروژه‌ها شرکت کرده‌اند. داوطلبان، صبح زود برای تلاوت دعا گرد هم می‌آیند، سپس روزی کامل از فعالیت را آغاز می‌کنند و مشغول باغبانی و کاشت بوته‌های یاسمن (Frangipani) و نهال‌های گیاه شعله جنگل (Ixora) در زمین‌های اطراف معبدِ در حال ساخت می‌شوند. حدود ۹۰۰ بوته و درخت تا به حال در اراضی معبد کاشته شده است.

یکی از شرکت‌کنندگان با تأمل بر تجربۀ خود از حضور در پروژۀ باغبانی اخیر گفت: «حالا می‌توانیم بوته‌های یاسمن و نهال‌های شعله جنگل را ببینیم که به خورشید لبخند می‌زنند.» او از این بابت خوشحال است که می‌تواند به زیباسازی زمین معبد کمک کند تا در آینده دیگران بتوانند هنگام بازدید از این محل از باغ‌های اطراف آن لذت ببرند.

باتمبانگ یکی از پنج محل در سراسر دنیاست که برای ساخت اولین معابد محلی بهائی توسط بیت‌العدل اعظم انتخاب شده‌اند. انتظار می‌رود کار ساخت این معبد در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی به پایان برسد……Read More

For more details, followed ABN Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing. نحن متخصصون في المجال الصحفي والاعلامي .. وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.