معبد بهائی آمریکای جنوبی، حس تقدس و معنویت را تقویت می‌کند

اجرای برنامه همراه با موسیقی در یک گروه بحث و گفتگو در فضای باز اطراف معبد بهائی در سانتیاگو، شیلی
اجرای برنامه همراه با موسیقی در یک گروه بحث و گفتگو در فضای باز اطراف معبد بهائی در سانتیاگو، شیلی

ABN Bahá'í News :

ABN Bahá’í News سانتیاگو – در حالی که جمعیت روز افزونی از معبد بهائی که به تازگی در سانتیاگو در شیلی افتتاح شده بازدید می‌کنند، بسیاری در میان دیواره‌های شیشه‌ای و مرمرین بنا، به کشف دوباره‌ای از حس تقدس و معنویت می‌رسند.

این معبد از زمان گشایش در ماه اکتبر (اواخر مهر) بیش از بازدید۲۵۰۰۰ کننده داشته است. بازدیدکنندگان از سانتیاگو و راه‌های دورتر به دلایل مختلف جذب این مکان می‌شوند. برخی مشتاق بازدید از ساختمان معبد هستند که طراحی آن تحسین بین‌المللی را جلب کرده است. بعضی دیگر با کنجکاوی نسبت به آئینی که آگاهی زیادی از آن ندارند و الهام‌بخش این معبد بوده است، به دنبال کسب اطلاعات بیشتری هستند. سرانجام، عده‌ای نیز در جستجوی حس تقدس و معنویتی که در دنیای امروز اثری از آن دیده نمی‌شود به این مکان قدم می‌گذارند.

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

جنی پرز(Jenny Perez) یکی از نمایندگان جامعۀ بهائی شیلی در سخنانش چنین توضیح داد: «ما پیش‌بینی کرده بودیم که شمار زیادی از معبد بازدید کنند، اما آمار بالای بازدیدکنندگان تنها در ماه اول ما را شگفت‌زده کرده است.»

با این موج عظیم از بازدید‌کنندگان، رابطه‌ای بین معبد که بر فراز دامنۀ رشته کوه‌های آند قرار دارد و شهری که به آن مشرف است در حال شکل‌گیری است. بازدیدکنندگان نه تنها فضایی چشم‌نواز برای دعا و تفکر در اختیار دارند که به روی همگان باز است ، بلکه خود را در مکانی می‌یابند که برای کسب انگیزه و پیوندی دوباره با هدفی متعالی‌تر به آنان کمک می‌کند.

رسانه‌ها و وب‌سایت‌های پر طرفدار تلاش داشته‌اند تا با استفاده از روش‌های نوآورانه همچون عکاسی ۳۶۰ درجه تجربۀ
جامعۀ بهائی برای پر بارتر کردن تجربۀ بازدیدکنندگان، فضاهایی را در محیط اطراف معبد برای گفتگو‌های دوستانه ایجاد کرده است. این فضاها به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که در مورد ماهیت و هدف معبد بهائی اطلاعات بیشتری به دست آورند، در موضوعات و مفاهیم روحانی کاوش کنند و در بارۀ مفهوم وقف زندگی برای بهبود اجتماع تأمل کنند.

خانم پرز در توضیحات خود اشاره کرد: «امیدواریم این معبد محیطی فراهم کند که افراد بتوانند با درک عمیق‌تری از یک تجربۀ معنوی و روحانی، ارتباط آن را با سهمی که هر یک از ما در سعادت و بهروزی یکدیگر و جهان می‌توانیم ایفا کنیم در یابند.»

…….المزيد

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.