آغاز کار وب‌سایت «بهائیان ایران»

Bahaisofiran.org
Bahaisofiran.org

ABN Bahá’í News  – به دنبال تأسیس موجی از وب‌سایت‌های جوامع ملی بهائی در سال‌های اخیر، ساعاتی پیش وب‌سایت جامعۀ بهائی ایران آغاز به کار کرد.

این وب‌سایت که از طریق آدرس bahaisofiran.org قابل دسترسی است، موضوعات مختلفی از جمله تاریخچه، فعالیت‌ها و آرمان‌های جامعۀ بهائی ایران را پوشش می‌دهد.

دیان علائی، نمایندۀ جامعۀ جهانی بهائی در سازمان ملل متحد در ژنو اظهار داشت: «وب‌سایت “بهائیان ایران” به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا با ماهیت و هدف آئین بهائی، تاریخ غنی این دیانت در زادگاهش و فعالیت‌هایی که بهائیان ایران دوشادوش سایر ایرانیان برای پیشرفت این کشور انجام می‌دهند، آشنایی پیدا کنند.»

«آنچه در نگاه اول به این وب‌سایت جلب توجه می‌کند این است که آموزه‌ها و اصول دیانت بهائی تا چه حد با آرزو‌ها و آمال مردم ایران به خصوص جوانان و اشتیاق وافری که در این اجتماع برای دستیابی به پیشرفت مادی در تعادل با پیشرفت معنوی و اخلاقی وجود دارد همخوان هستند».

خانم علائی گفت: «با توجه به محدودیت‌های جامعۀ بهائی در داخل ایران و این نکته که مؤسسات بهائی در این کشور وجود ندارد، مایۀ خوشوقتی دفتر ماست که توانسته در راه‌اندازی این وب‌سایت سهیم باشد».

اگر چه وب‌سایت رسمی جامعۀ جهانی بهائی اخیراً به زبان فارسی و چندین زبان دیگر در دسترس قرار گرفته است، وب‌سایت تازه تأسیس «بهائیان ایران» نخستین وب‌سایت جامعۀ بهائی ایران است. راه اندازی این وب‌سایت، به خصوص در زمانی که انتشار حجم وسیعی از تبلیغات بهائی‌ستیزانه سراسر این کشور را فراگرفته است قدمی مهم به شمار می‌رود. تنها در چهار سال گذشته، بالغ بر بیست هزار فقره مطلب بهائی‌ستیزانه در رسانه‌های ایران منتشر شده است
محتوا و تصاویر غنی این وب‌سایت تازه تأسیس، نشان از تنوع جامعۀ بهائی ایران دارد و همچنین امید بخش این واقعیت است که نهاد دین می‌تواند الهام بخش اقدامات سازنده برای خیر عموم باشد. در طراحی این وب‌سایت از جلوه‌ها و رنگ‌های موجود در طبیعت، هنر، فرهنگ و تاریخ ایران استفاده شده است.
ABN Bahá’í News

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

للحصول علي نسخة من هذا المقال او التواصل مع ادارة الموقع .. اكتبوا لادارة التحرير علي هذا الايميل abnnews.net@outlook.comنحن متخصصون في المجال الصحفي والاعلامي .. وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.

Share This:

You may also like...

error: Content is protected !!