مهاجرت اجباری، ایمان در عمل را ایجاب می‌کند

نوازندگان در کنفرانس پناهندگان
نوازندگان در کنفرانس پناهندگان

ABN Bahá'í News :

ABN Bahá’í News  مادرید- حدود ۳۰۰ نفر از نمایندگان جوامع دینی و سازمان‌های مدنی در اقدامی شورانگیز به نشانه همبستگی و حسن نیت، در کنفرانسی بارۀ موضوع حاد و بحرانی مهاجرت اجباری، در شهر مادرید گرد هم آمدند. این برنامه در روز ۲۰ ژوئن ۲۰۱۷، روز بین‌المللی پناهندگان، در کلیسای اگلیسا دی یسوس (Iglesia de Jesus) برگزار شد.

خوان مدینا (Juan Medina)، عکاس خبرگزاری رویترز، با مجموعه‌ای تکان‌دهندۀ از عکس‌ و فیلم، فوریت مسئلۀ پناهندگان در اروپا را به تصویر کشید.

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

آقای مدینا گفت: «هر قدر هم این تصاویر تکان‌دهنده باشند مهم است که آن‌ها را بارها و بارها و هر چند بار که لازم باشد نشان دهیم. برخی معتقدند که دیدن تصاویر زیاد از رنج آدم‌ها می‌تواند از حساسیت‌ ما نسبت به موضوع بکاهد و تأثیر این تصاویر را کاهش دهد. من فکر می‌کنم مهم است که داستان این آدم‌ها را بیان کنیم و یادآور رنج کسانی باشیم که مجبور به ترک وطنشان شدند.»

«این عکس‌ها واقعیت تلخ غربت را نشان می‌دهند. تضاد آشکاری وجود دارد میان پناهندگان خسته و فرسوده که در تلاش برای زنده ماندن خود را به ساحل رسانده‌اند و مردم محلی که در ساحل قدم می‌زنند.»

در سال ۲۰۱۵، دولت اسپانیا به اتحادیه اروپا تعهد داد که بیش از ۱۷۰۰۰ پناهنده را بپذیرد. تا امروز تنها ۱۲۰۰ پناهنده وارد این کشور شده‌اند، وضعی که بحث‌های فراوانی را در اسپانیا دامن زده است.

در سال‌های اخیر جامعۀ بهائی در اسپانیا لزوم گفتگویی اساسی‌تر و عمیق‌تر دربارۀ مهاجرت و بازتاب آگاهی بیشتر از این مسئله را خاطر نشان کرده است. تلاش‌های این جامعه مبتنی بر این اعتقاد راسخ بوده است که دین نقش اساسی در پرورش حس مشترک بین انسان‌ها و بسیج جوامع برای کمک به هماهنگی اجتماعی و صلح دارد.

در کنفرانس اخیر که توسط جامعۀ بهائی اسپانیا و به همراه گروهی متشکل از سایر سازمان‌های دینی و جامعۀ مدنی برگزار شد، شرکت‌کنندگان از پیشینه‌های متنوع تجارب خود را به اشتراک گذاشتند و تعهد خود را به تلاش برای پذیرش و حمایت از پناهندگان تجدید کردند. این برنامه همچنین فضایی پدید آورد که شرکت‌کنندگان بتوانند وجدان عمومی را تحت تأثیر قرار داده، شعلۀ محبت و شفقت را در اجتماع اسپانیا برافروزند.

خانم لیلا سانت ماسارات (Leila Sant Massarat)، دبیر این گردهمایی و نمایندۀ جامعۀ بهائی اسپانیا اظهار داشت: «هدف از این رویداد از یک سو تأکید بر نقش مهمی است که جوامع دینی در پذیرش و ادغام پناهندگان در جوامع خود به عهده‌ دارند و از سوی دیگر فراهم کردن فضایی برای به اشتراک گذاشتن تجربه‌های متنوع و دانشی است که این جوامع از طریق مشارکتشان در اجتماع به دست آورده‌اند.»

«ما صرف نظر از زبانی که به آن صحبت می‌کنیم، از رنگ پوست یا از محل تولدمان، انسان هستیم و همه یک هویت اولیه مشترک داریم.»

این کنفرانس همچنین تلاش‌ گروه‌های دینی مختلف اسپانیا را برای ایفای نقش سازنده در اجتماع خود که با تعداد رو به افزایش پناهندگان مواجه است، مورد توجه قرار داد. نمایندۀ جامعۀ سانت اگیدیو (Sant’Egidio)، یک سازمان مسیحی، یکی از ابتکارات جامعۀ خود را برای تشویق تفاهم و رفتار محبت‌آمیز، خواندن نام پناهندگان تازه وارد توصیف کرد. او گفت: «گاهی ممکن است فراموش کنیم که پناهندگان نیز هویت و نام دارند.»

رئیس دفتر روابط عمومی جامعۀ بهائی اسپانیا، سرجیو گارسیا (Sergio Garcia)، به فعالیت سایر گروه‌های دینی در حمایت از پناهندگان اشاره کرد از جمله ابتکار یک جامعۀ مسلمان برای تهیه و رساندن غذا به خانواده‌های محتاج و تجربۀ کمک به جوانان ساکن یک کمپ پناهندگان توسط یک گروه یهودی.

دکتر گارسیا بیان کرد: «یک جوّ همبستگی واقعی میان شرکت‌کنندگان در این کنفرانس برقرار بود. مشورت همدلانه و هماهنگی میان گروه‌های متفاوت بسیار قابل‌توجه بود.»

کنفرانس به مناسبت ماه رمضان و به نشان روح اتحاد و هماهنگی حاصل از این گردهمایی، با صرف غذا در هنگام غروب به اتمام رسید.

ABN Bahá’í News

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.