نصب «اسم اعظم» در معبد بهائی کامبوج

The placement of the symbol marks an important milestone in the raising of the local House of Worship in Battambang.
The placement of the symbol marks an important milestone in the raising of the local House of Worship in Battambang.

 

باتامبانگ، کامبوج- دیروز نشان مقدس بهائی که نماد پیوند میان خدا، پیامبران و نوع بشر است در گنبد معبد محلی بهائی باتامبانگ در کامبوج نصب شد.

نصب نقش «اسم اعظم» نشانگر مرحله مهمی در تکمیل این بناست. این نماد نقش خطاطی شدۀ کلمۀ «بهاء» به معنای شکوه و جلال است. خط افقی این نماد نمایانگر روح قدسی الهی است که از طریق پیامبران برای بشریت جریان می‌یابد. دو ستارۀ به کار رفته در این نماد نیز نمادی از حضرت باب و حضرت بهاءالله هستند.

نمایندگان و اعضای جامعۀ بهائی در مراسم کوچکی که روز ۲۰ اوت ۲۰۱۷ برگزار شد در محیطی آکنده از احترام و نیایش گرد هم آمدند. در طی این مراسم، این نشان مقدس در گنبد معبد در ارتفاع ۱۱٫۸ متری از سطح زمین در جای خود قرار گرفت. پس از نصب نشان، حاضران در معبد به دعا و نیایش پرداختند.

در روزهای آینده، به نشان پیوند روحانی عمیق میان این معبد و مرکز امر بهائی یک صندوق تزئینی کوچک که توسط حضرت ولی امرالله خریداری شده و حاوی خاک آرامگاه حضرت بهاءالله است در داخل آن قرار داده خواهد شد.

این معبد که نخستین معبد بهائی در سطح محلی می‌باشد نمایانگر مرحلۀ جدیدی از پیشرفت برای جامعۀ جهانی بهائی است. این معبد در اول سپتامبر ۲۰۱۷ بازگشایی خواهد شد.

ABN Bahá’í News

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

Share This:

You may also like...