تجلیل نخست وزیر و رئیس جمهور جدید هندوستان از حضرت بهاءالله

پیام تجلیل آقای ناریندا مودی، نخست‌ وزیر هندوستان به تاریخ ۳۰ اوت ۲۰۱۷
پیام تجلیل آقای ناریندا مودی، نخست‌ وزیر هندوستان به تاریخ ۳۰ اوت ۲۰۱۷

ABN Bahá'í News :

دهلی نو- به دنبال تجلیل رئیس جمهور هندوستان از دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله در ماه آوریل، آقای ناریندا مودی (Narendra Modi) نخست وزیر هندوستان و آقای رام ناث کوویند (Ram Nath Kovind) رئیس جمهور جدید این کشور پیام‌هایی به این مناسبت صادر نموده‌اند.

آقای مودی، نخست وزیر هندوستان در نامۀ خود به جامعۀ بهائی این کشور نوشت: «آئین بهائی بینشی از اخوت جهانی ارائه می‌دهد. هدف از پیام عشق و احترام این آئین تبدیل دنیا به محل زیبایی است که هماهنگی و صلح را ارج نهد.»

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

وی در توصیف جامعۀ بهائی هندوستان بیان کرد: «از ابتدای ظهور بهاءالله، آئین بهائی با استقبال شایسته و صمیمانه‌ای در هندوستان مواجه شده و این کشور شاهد شکوفایی یکی از پویاترین جوامع بهائی بوده است.» او در ادامه مؤسساتی همچون معبد بهائی نیلوفر آبی را «تجلی روح الفت و اخوت جهانی» دانست.

همچنین آقای رام ناث کوویند که از انتهای ماه ژوئیه امسال در مقام رئیس جمهور هندوستان شروع به کار کرده است پیامی خطاب به بهائیان صادر کرده است: «سعادت و بهروزی هندوستان منوط به تعهد بیش از پیش شهروندان این کشور به اصل وحدت در کثرت است… تلاش‌های جامعۀ بهائی این امید را می‌دهد که یگانگی قابل‌‌دستیابی است.»

سایر مقامات هندوستان نیز از جمله رئیس جمهور سابق، معاون رئیس جمهور، اعضای عالی رتبه دولت ملی، فرماندار یکی از ایالت‌های این کشور و همچنین تعدادی از مسئولان محلی برای بزرگداشت دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله پیامهائی صادر کرده‌اند.

به مناسبت دویستمین سال تولد بهاءالله، پیامبر و مؤسس آئین بهائی، برای تمامی برادران و خواهران بهائی‌ام آرزوی سالی سرشار از معنویت و سعادت دارم.

آئین بهائی بینشی از اخوت جهانی ارائه می‌دهد. هدف از پیام عشق و احترام این آئین تبدیل دنیا به محل زیبایی است که هماهنگی و صلح را ارج نهد.

از ابتدای ظهور بهاءالله، آئین بهائی با استقبال شایسته و صمیمانه‌ای در هندوستان مواجه شده و این کشور شاهد شکوفایی یکی از پویاترین جوامع بهائی بوده است. مؤسسات بهائی و رسالت آن‌ها بسیار مورد احترام ملت ما قرار دارند و پیروان این آئین از هر قشر و طبقه‌ای در اجتماع مشارکت چشمگیری دارند. مؤسسات بهائی مانند معبد نیلوفر آبی تجلی این روح الفت و اخوت جهانی هستند.

امیدوارم که جشن‌های دویستمین سالگرد تولد بهاءالله، یاد و خاطرۀ صلح، اتحاد و خوشبختی را تداوم بخشد. اشواق قبلی خود را به این مناسبت نثار جوامع بهائی سراسر دنیا می‌نمایم.

ناریندا مودی

دهلی نو

۳۰ اوت ۲۰۱۷

ترجمه‌ای پیام رئیس جمهور هندوستان

اشواق قلبی خود را به مناسبت دویستمین سالگرد تولد بهاءالله، پیامبر و مؤسس آئین بهائی به جامعۀ بهائی هندوستان تقدیم می‌کنم. ایشان بیش از ۱۵۰ سال پیش بشریت را به اتحاد فراخواندند و تأکید نمودند که دستیابی به بهروزی، صلح و امنیت بدون استقرار کامل چنین اتحادی امکان‌پذیر نیست. پیام بهاءالله همچنان چراغ راه ماست.

سعادت و بهروزی هندوستان منوط به تعهد بیش از پیش شهروندان این کشور به اصل وحدت در کثرت است. مشارکت بهائیان در حیات کشور ما در راستای ایجاد وحدت در اجتماعی متنوع است. تلاش‌های جامعۀ بهائی این امید را می‌دهد که یگانگی قابل‌‌دستیابی است.

دویستمین سالگرد تولد بهاءالله فرصت مغتنمی برای تفکر و کسب الهام از پیام ایشان مبنی بر برابری و شرافت ذاتی نوع انسان فارغ از جامعه، نژاد و طبقۀ اجتماعی اوست. سنت ودانی هندوستان مبنی بر این که «همۀ جهان یک خانواده است» یادآور سخنان بهاءالله است که می‌فرمایند «ای دوستان سرا پردهٴ یگانگی بلند شد به چشم بیگانگان یکدیگر را مبینید همه بار یک دارید و برگ یک شاخسار» و «نور اتّفاق آفاق را روشن و منوّر سازد».

امید من آن است که این سخنان بهاءالله که دعوتی است به تعهد به خیر عمومی، در دل و جان مردم هندوستان نقش ببندد: «امروز انسان کسی است که به خدمت جمیع من علی الارض قیام نماید.»

دهلی نو،

۱۸ اوت ۲۰۱۷

 

ABN Bahá’í News

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.