افزایش جشن‌ها با نزدیک شدن به دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله

شهردار ریچارد همر (ردیف دوم نفر چهارم از سمت راست) به همراه اعضای شورای شهر و برخی از داوطلبان در جشنی که هفتۀ گذشته در بروک در اتریش به مناسبت بزرگداشت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله برگزار شد.
شهردار ریچارد همر (ردیف دوم نفر چهارم از سمت راست) به همراه اعضای شورای شهر و برخی از داوطلبان در جشنی که هفتۀ گذشته در بروک در اتریش به مناسبت بزرگداشت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله برگزار شد.

ABN Bahá'í News :

بروک آن در لیتا، اتریش- آمادگی‌ برای برگزاری جشن‌های دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله در کشورهای مختلف در حال افزایش است و منجر به اقدامات مختلف از جمله خلق آثار هنری، تجلیل توسط مقامات ملی و محلی و برگزاری جشن در سطح جوامع می‌شود.

یک نمونۀ چشمگیر از این اقدامات در شهر بروک آن در لیتا (Bruck an der Leitha) در اتریش اتفاق افتاد، جایی که نهاد شهرداری در روز ۸ سپتامبر ۲۰۱۷ فستیوالی به مناسبت سالگرد تولد حضرت بهاءالله برگزار نمود. محل برگزاری این مراسم تالار شهر بود و نزدیک به دویست میهمان از جمله رهبران جامعه و مردم شهر را برای بزرگداشت پیام صلح و وحدت حضرت بهاءالله گرد هم آورد.

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

شهردار شهر، آقای ریچارد همر (Richard Hemmer) در سخنرانی خود در این جشن بر آموزه‌های آیین بهائی در مورد وحدت تأکید نمود. وی بیان داشت که تاریخ با خشونت خدشه‌دار شده است و ما هرگز نباید اعمال قساوت‌آمیز گذشته را از یاد ببریم. او از جامعۀ بهائی به عنوان نمونه‌ای از یک جامعه که مسیر صلح، دوری از خشونت و دگرپذیری را انتخاب کرده است یاد کرد.

خانم سوسن ظریف‌زاده، یکی از بهائیان این شهر برای برگزاری این جشن با شهرداری همکاری نمود. خانم ظریف‌زاده و خانواده وی در سال‌های اخیر به پناهندگان شهر بروک یاری رسانده‌اند و این موضوعی بود که نخستین بار باعث جلب توجه شهردار شد و او را الهام بخشید تا مراسم بزرگداشتی به افتخار جامعۀ بهائی برگزار نماید.

شهر بروک آن در لیتا که در مجاورت رود لیتا (Leitha river) در نزدیکی مرز اتریش و اسلواکی واقع است مانند بسیاری از دیگر شهرهای اروپایی پذیرای تعداد فزاینده‌ای پناهنده از سوریه و سایر کشورها بوده است. شهر بروک تا قبل از سال ۲۰۱۵ یعنی قبل از آن که مرگ تلخ تعدادی از پناهندگان در اتریش توجه عموم را جلب کند، تعداد اندکی مهاجر پذیرفته بود. جامعۀ بروک به شدت از این موضوع متأثر شد و عزم خود را جزم کرد تا برای اقامت موفقت‌آمیر پناهندگان با جدیت تلاش نماید.

سازمانی با عنوان «اونسر بروک هیلفت»Unser Bruck Hilft! (بروک ما یاری می‌رساند!) برای امداد به اسکان پناهندگان در شهر تأسیس شد. این سازمان با اطلاع از این که در گذشته، بهائیان به اسکان گروهی از پناهندگان از کشور ترکیه کمک کرده بودند از جامعۀ بهائی درخواست همکاری نمود. در ابتدا، بهائیان در جنبه‌های عملی مانند تأمین مراقبت‌های پزشکی کمک می‌کردند اما به مرور زمان، با همکاری سایر مردم شهر برنامه‌ای برای آموزش و پیشرفت جوانان پناهنده‌ای که به تازگی در این شهر اقامت یافته بودند راه اندازی نمودند.
در چند سال اخیر به واسطۀ این همکاری‌ها، ارتباط دولت محلی بروک و بهائیان افزایش یافته است. تصمیم شهردار مبنی بر برگزاری جشنی به مناسبت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله به پاس خدمات بهائیان به جامعۀ محلی خود بود.

این جشن که در تالار شهر بروک برگزار شد، به روی همۀ اهالی شهر و مناطق اطراف آن باز بود. برنامۀ جشن، شامل اجرای موسیقی از جمله یک قطعه از سخنان حضرت بهاءالله بود که برای نخستین بار توسط گروه کر اجرا می‌شد. همچنین نمایشگاهی بر پا شده بود که تعالیم اصلی ادیان عمدۀ جهان را به تصویر می‌کشید و بر لزوم وحدت تأکید می‌نمود.

بسیاری از مهمانان از اینکه هر عضو از جامعه امکان یافته بود به شکلی در برگزاری این جشن سهیم باشد قدردانی نمودند. از اجرای یک برنامۀ کوتاه از جانب مدرسۀ موسیقی محلی گرفته تا سخنرانی‌های نمایندگان دولتی یا آماده کردن بخش پذیرایی جشن، افراد بسیاری در برنامه‌های این فستیوال مشارکت داشتند.

خانم دروتی خادم میثاق یکی از اعضای جامعۀ بهائی توضیح داد: «اهالی بروک تنها برای شرکت در جشن دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله نیامدند بلکه در برگزاری آن نیز سهیم بودند و در نتیجه همۀ ما به هم نزدیک‌تر شدیم و نسبت به لزوم تلاش و فعالیت برای بهبود شرایط دنیا آگاهی بیشتری کسب کردیم.»

ABN Bahá’í News

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.