انوار جشن‎های دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله برجهان می‌تابد

شاهزاده سوآم سوالی در حال تماشای رقص در جشن دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله در بانکوک.
شاهزاده سوآم سوالی در حال تماشای رقص در جشن دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله در بانکوک.

ABN Bahá'í News :

ABN Bahá’í News “مرکز جهانی بهائی- دویست سال پس از تولد حضرت بهاءالله، جوامع بی‌شماری در سراسر عالم، بینش قاطع حضرت بهاءالله برای دنیایی بهتر را ارج می‌نهند.

در ایران، سرزمینی که حضرت بهاءالله در آن به دنیا آمده‌اند و جایی که دیانت ایشان در معرض امواج مداوم آزار و اذیت قرار دارد، یکی از ساده‌ترین رفتارهای وحدت‌آفرین از طرف یک خانوادۀ مسلمان صورت گرفت که به همسایۀ بهائی خود کیک بسیار زیبایی به این مناسبت هدیه داد. نکتۀ خارق‌العاده این بود که برخی از اعضای این خانواده تنها یک نسل قبل نسبت به امر بهائی دشمنی ابراز می‌داشتند و حتی از تماس با بهائیان احتراز می‌کردند و آن‌ها را نجس می‌شمردند.

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

امروز در سرتاسر اروپا جلسات بزرگ و کوچک، میهمانان بسیاری را به خود جلب کردند. امروز صبح در پاریس در آپارتمانی که زمانی مزین به حضور حضرت عبدالبهاء بود گروه کوچکی از مقامات عالی‌رتبه و سایر مسئولین مهم گرد هم آمده تا در کنار یکدیگر به تلاوت دعا و مناجات پردازند. پس از این جلسه صمیمانه یک میزگرد با موضوع انسجام اجتماعی و دگرپذیری در فرانسه برگزار شد.

جنبۀ مهم دیگری از جشن‌های دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله در فرانسه در جزیرۀ کرس اتفاق افتاد. برای نخستین بار، مجموعه‌ای از دعاها و آثار بهائی به زبان کرسی ترجمه شده و در کتابی به دو زبان فرانسه و کرس منتشر شد. یک قطعه موسیقی به زبان کرسی را در اینجا می‌توانید بشنوید.

در تایلند، شاهزاده سوآم ساوالی (Princess Soamsawali) به نمایندگی از خانوادۀ سلطنتی در مراسمی که در مرکز بهائی بانکوک برگزار شد حضور داشت. برنامۀ این مراسم شامل دعا، موسیقی و رقص سنتی تایلندی بود. حدود ۲۵۰ نفر در این جشن شرکت داشتند و این مراسم یکی از مراسم متعددی بودی که امروز در این کشور برگزار شد.

او در ادامه به حاضران گفت: «من دعا کردم که همۀ شما حقیقت موجود در سخنان حضرت بهاءالله را درک نمایید.»

بهائیان در برخی موارد از تعداد بالای دوستان و همسایگانشان که به شرکت در این جشن علاقه نشان داده‌اند حیرت‌زده شده‌اند. یک جامعۀ ده‌نفره در اوهایو روز گذشته در یک ضیافت شام رسمی میزبان بیش از۱۵۰ مهمان بود.

در سرتاسر آفریقا، جوامع در هر فضایی این مناسبت را جشن گرفته‌اند از جلسات دعا در منازل تا ملاقات در خیابان برای رژه و برگزاری مراسم بزرگداشت چند هزارنفره. این جشن‌ها که برخی شامل سرود، طبل‌نوازی و رقص بودند محیطی سرشار از شادی و سرور داشتند.

نمایش فیلم «نوری برای عالم» در طی روزهای آخر هفته در منازل، سینماها، استادیوم‌ها و خیمه‌ها ادامه داشت.

در معابد بهائی سراسر جهان، هزاران نفر در طی این آخر هفته برای جشن گرد هم جمع شدند. آخرین مراسم دعا در معبد بهائی ویلمت ساعت ۳۰:۲۰ به وقت گرینویچ به صورت زنده در سایت رسمی دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله پخش می‌شود.

ABN Bahá’í News

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.