سال ۲۰۱۷ سالی مهم برای عالم بهائی

سال ۲۰۱۷ سالی مهم برای عالم بهائی - ABN Bahá'í NEWS
سال ۲۰۱۷ سالی مهم برای عالم بهائی - ABN Bahá'í NEWS

ABN Bahá'í News :

مرکز جهانی بهائی – سال ۲۰۱۷ برای عالم بهائی سال پیشرفت‌های گسترده‌ای بود.

کمتر از یک سال پس از مراسم گشایش آخرین معبد از معابد قاره‌ای بهائی در سال ۲۰۱۶، اولین معبد محلی بهائی در باتامبانگ کامبوج در ماه سپتامبر افتتاح گردید.

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

بیت العدل اعظم دربارۀ این مراسم می نویسند: «صبح جدیدی…دمیده است»

در نورث دل کوکا کلمبیا، جامعه در حال آماده شدن برای اتمام ساختمان معبد محلی خود می‌باشد. ساخت این معبد در ماه ژانویه آغاز شده و در ماه‌های پس از آن به‌طور قابل توجهی پیشرفت کرده است. تصاویر ویدئویی مراحل مختلف ساخت این معبد را نشان می‌دهند.

گزارش مراسم افتتاحیه که شامل مصاحبه ای با معمار این معبد نیز هست.

در ماه ژوئن در یک حرکت مهم برای جزیرۀ تانا (Tana) در وانواتو (Vanuatu) از طرح معبد محلی بهائی پرده برداری شد. بیش از هزار نفر از مردم در این جزیره گرد آمدند تا این مراسم را جشن بگیرند.

تنها در طی یک سال گذشته یعنی از زمانی که معبد بهائی در قاره آمریکای جنوبی گشایش یافت، این معبد ۵۰۰ هزار بازدیدکننده داشته است. بیش از ۷۵ هزار نفر تنها در ماه اکتبر جاری در مراسم جشن‌های دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله از آن دیدن کرده‌اند. این معبد همچنین برندۀ چند جایزۀ معتبر معماری شده است؛ اما آنچه بیش از این تقدیرها و بازدیدهای صدها هزارنفره اهمیت دارد مناسبت زمانی بنایی است که تجسم بخش مفاهیم یگانگی و وحدت است.

دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله

دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله زمانی را برای تأمل فراهم کرد. این مناسبت نه تنها امکانی به وجود آورد که زندگی ایشان جشن گرفته شود بلکه فرصتی فراهم آورد تا دربارۀ مفاهیم آموزه‌های حضرت بهاءالله برای حیات بشریت تفکر و تأمل شود و نیز با دنبال کردن سیر ظهور و بروز این دیانت، از دوران پرآشوب آغازینش در ایران تا رشد آن به‌عنوان آئینی جهانی که مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از جوامع مختلف را در مشروعی مشترک متحد می‌کند، بار دیگر در مورد ضرورت دیانت جهانی که او تأسیس نموده تفکر شود.

هدف آموزه‌های حضرت بهاءالله، اساساً، گرد هم آوردن بشر برای مشارکت در ساخت تمدنی است که بر یگانگی نوع انسان استوار است.

خانم لورا النا فلورس هریرا (Laura Elena Flores Herrera) نمایندۀ دائم پاناما در سازمان ملل متحد در جلسه‌ای که جامعۀ بین المللی بهائی به مناسبت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله در نیویورک برگزار کرد این‌گونه سخن گفت: «حضرت بهاءالله از همۀ ما می‌خواهند که حسی از شهروندی جهانی و نیز تعهد به امانت‌داری نسبت به کره زمین را در خود پرورش دهیم. شما بهائیان دانشی دارید که می‌تواند راه را برای آینده‌ای روشن‌تر برای نسل‌های بعد هموار کند و اکنون بیش از هر زمان دیگری باید صدای پیروان حضرت بهاءالله شنیده شود.»

فیلم “نوری برای عالم” که به همین مناسبت تولید شده بود در مکان‌هایی در هر گوشۀ این کرۀ زمین، از خانه‌ها گرفته تا سالن‌های تئاتر و استادیوم‌ها، به نمایش درآمد. یک جوان ژاپنی بعد از دیدن این فیلم گفت:” در این فیلم دیدم که مردم در سراسر دنیا در حال انجام این فعالیت‌ها هستند و متوجه شدم چقدر خوشبختم که جزئی از کسانی هستم که با آثار حضرت بهاءالله در تماس قرار گرفته‌اند و به مطالعۀ آن مشغولند.”

در وب‌سایت دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله گوشه‌هایی از مراسمی که در سراسر دنیا به مناسبت این رویداد تاریخی برگزار شده به تصویر کشیده شده است. همچنین در این وب‌سایت پیامی از بیت العدل اعظم به همین مناسبت قابل دسترسی می‌باشد.

روابط با اجتماع بزرگ

پیام‌هایی از حدود ۲۰۰ مقام رسمی که در برخی از پیام‌های عمومی، گزارش‌ها و رسانه‌ها قابل دسترسی است، توسط جوامع بهائی سراسر دنیا دریافت شدند. از میان این نامه‌ها بیش از ۳۰ نامۀ تقدیر و حمایت از جانب مقامات ایالتی و دولتی هستند و بسیاری از آن‌ها مشارکت بهائیان در ترویج صلح، انسجام اجتماعی، برابری و آموزش را مورد توجه قرار داده‌اند.

در جلسات مختلفی که رهبران دولتی، سازمان‌های غیردولتی NGO و گروه‌های مذهبی در آن‌ها حضور داشتند، جامعۀ بهائی داوطلب مشارکت در مسائل مهمی همچون نقش دین در اجتماع، ازدواج، مهاجرت، صلح، محیط زیست، آموزش و برابری جنسیتی شد.

هنر، فرهنگ و نشریات

از نمایشگاه‌های برگزار شده در موزه‌های معتبر گرفته تا جشن‌هایی که برای تجلیل از هنرمندان برگزار می‌شود، سال ۲۰۱۷ مثال‌هایی از اینکه چگونه معنویت می‌تواند الهام‌بخش هنر باشد را به تصویر کشید. آثار هنری خلاقانه بی‌شماری که توسط تودۀ مردم خلق شده بود به مناسبت سالگرد دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله به نمایش درآمدند.

اثر مارک توبی هنرمند بهائی از ماه مه‌ تا سپتامبر در موزۀ گوگنهایم ونیز به نمایش درآمد. همچنین امسال نمایشگاهی از آثار حضرت بهاءالله که به دستخط ایشان نگاشته شده است در موزۀ بریتانیا در لندن گشایش یافت. در ایتالیا شرکت مارگراف (Margraf) میزبان نمایشگاهی در موزۀ پالادیو (Palladio) بود که طرح و معماری برخی از ساختمان‌های مهم بهائی را که در ساخت آن‌ها سنگ مرمر ایتالیایی به کار رفته است به نمایش گذاشت.

از دیزنی گلیسپی (Dizzy Gillespie)، نوازندۀ برجستۀ بهائی، در کنسرت‌های متعددی در سراسر دنیا که امسال به مناسبت بزرگداشت صدمین سال تولد او برگزار گردید یاد شد. مصاحبه ای که با دوست و همکار قدیمی گلیسپی انجام شده است به تأثیر آموزه‌های روحانی و اجتماعی آیین بهائی در موسیقی او اشاره شده است.

سال ۲۰۱۷ کتب و نشریات بسیاری از جامعه بهائی منتشر شدند. در ماه ژانویه اثری با عنوان ایام بزرگداشت‌، مجموعه‌ای از آثار حضرت بهاءالله به مناسبت ایام متبرکه، برای اولین بار و جهت آمادگی برای دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله منتشر شد. در ما

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

 

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.