حیات روح

حیات روح - ABN Bahá'í NEWS
حیات روح - ABN Bahá'í NEWS

ABN Bahá'í News :

«اگر قدری از زلال معرفت الهی مرزوق شويد، می‌دانيد که حيات حقيقی حيات قلب است نه حيات جسد.»— حضرت بهاءالله

ظهور حضرت بهاءالله تصریح می‌نماید که هدف زندگی ما شناخت خداوند و تقرّب به درگاه اوست. هویّت حقیقی ما، روح ماست که توسط قوای ادراک و اختیارش ما را پیوسته در اصلاح خود و بهبود اجتماعمان یاری می‌دهد. حرکت در مسیر خدمت به خدا و نوع انسان به زندگی ما معنا می‌بخشد و ما را برای آن هنگام آماده می‌سازد که روحمان از جسم جدا می‌شود و به سفر ابدی خود به سوی خالقش ادامه می‌دهد.

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

در این بخش، به چهار موضوع پرداخته می‌شود. ذیل هر عنوان، مجموعه‌ای از مقالات، گزیده‌ای از آثار بهائی و منابع بیشتری برای مطالعه قرار گرفته است که فرصت بررسی عمیق‌تر هر موضوع را فراهم می‌آورد.
روح انسانی »

هر انسان روح جاودانه‌ای دارد که مدّت کوتاهی در این عالم سیر می‌کند و بعد از آن تا ابدیّت به سوی خدا در حرکت است. هدف زندگی ما ترّقی روحانی از طریق خدمت به نوع انسان است. از طریق خدمت است که خصائص الهی را که در زندگی پیش رو به آنها نیاز داریم، کسب می‌نماییم.
نیایش »

دعا و مناجات، تمرکز و توّجه، روزه، زیارت و خدمت به دیگران جزئی از ذات زندگی دینی هستند. از طریق چنین جلوه‌هایی از روح نیایش است که افراد و جوامع می‌توانند پیوند بی‌همتایی را که میان پروردگار عالمیان و بشر برقرار است، استحکام بخشند.
زندگی سراسر بخشندگی »

همانگونه که هدف شمع نور بخشیدن است، روح انسان نیز برای بخشندگی آفریده شده است. از طریق یک زندگی سراسر خدمت؛ زندگی که در آن وقت، نیرو، دانش و منابع مالی خود را به دیگران می‌بخشیم، می‌توانیم به متعالی‌ترین هدف وجودمان دست یابیم.
حُسن اخلاق و رفتار »

پرورش خصائص روحانی در این عالم مستلزم تهذیب اخلاق به صورت مستمر به شیوه‌ای است که اعمالمان بیش از پیش شرافت و اصالت ودیعه گذارده شده در هر فرد انسانی را منعکس سازد. چنین خصائص روحانی با تمرکز بر خویشتن به دست نمی‌آیند، بلکه از طریق خدمت به دیگران پرورش می‌یابند.

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

 

 

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.