معبد بهائی کلمبیا چون گل می‌شکفد

قطعۀ تزیینی بر فراز گنبد معبد بهائی کلمبیا قرار می‌گیرد
قطعۀ تزیینی بر فراز گنبد معبد بهائی کلمبیا قرار می‌گیرد

ABN Bahá'í News :

آگوا آزول، کلمبیا – با نصب قطعه‌ای تزئینی بر بالای گنبد معبد محلی بهائی در کلمبیا مرحله‌ای مهم در این پروژۀ تاریخی ثبت شد.

این سازۀ زرد رنگ که بر فراز گنبد کاشی‌شده معبد قرار گرفته به شکل شکوفۀ یک گل کاکائو، نمادی برجسته در کلمبیا است که در روز اول بهار که مطابق با سال جدید بهائی است در محل خود قرار گرفت. این سازه از ماده فلورسنت ساخته شده است که نور خورشید را در طول روز جذب کرده و به طور طبیعی با غروب خورشید روشن می‌شود.

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

در هفته‌های آینده، نقش خطاطی شده کلمه «بهاء» به معنای جلال خداوند درون بالاترین قسمت سقف نصب خواهد شد. هر یک از معابد بهائی دارای شکل متفاوتی از این نماد مقدس است که در قسمت فوقانی آن نصب می‌شود.

از هنگامی‌که ساخت این معبد بهائی در سال ۲۰۱۲ توسط بیت‌العدل اعظم اعلام شد جوامع اطراف، حس مالکیت جمعی برای توسعۀ آن داشته‌اند.

ژان پل ویافارا مورا (Jean Paul Viafara Mora)، یکی از جوانان محلی که ۱۸ سال سن دارد می‌گوید: «ساختن این معبد مطمئناً بر روی جامعه تأثیر داشته است. این معبد فضایی سالم برای مردم فراهم کرده است و به‌عنوان جایگزینی برای سایر فعالیت‌های نه‌چندان مطلوبی است که مردم انجام می‌دهند.»

او در ادامه می‌گوید: «آئین بهائی نیرویی معنوی دارد که بر همه ما تأثیر می‌گذارد و به پیشرفت روحانی و ارتباط با خالقمان به ما کمک می‌کند.

همزمان با پیشرفت پروژه، تلاش‌ها برای ساخت جوامعی هم ازلحاظ مادی و هم ازلحاظ روحانی پویا نیز ادامه داشته است. در پنج سال گذشته، اعضای جامعه در یک طرح احیای جنگل در زمین‌های معبد بهائی فعالیت داشته‌اند. هدف این پروژه کمک به احیای پوشش گیاهی بومی بوده که به دلیل کاشت گستردۀ نیشکر در طی چندین دهه از بین رفته‌اند.

احیای زیستگاه طبیعی نورتا دل کائوچا (Norte del Cauca) با احیای روحانی جمعیت همراه بوده است، جایی که جلسات دعا در فضاهای مختلف، همسایگان را با روح وحدت و عشق پیوند می‌دهد. بسیاری از مردم، راه‌های مشترکی برای خدمت به جامعه پیدا کرده‌اند و با فعالیت دوشادوش پیوندهای همسایگی را تقویت کرده‌اند.

یک جنبۀ اصلی از پروژۀ احیای جنگل، ارتباط معنوی میان مردم و زمین بوده است. مردم محلی اغلب صبح‌ها قبل از شروع کار در محل جنگل بومی جلسات دعا برگزار می‌کند.

تغییرات اخیر توجه بسیاری از مردم منطقه را به خود جلب کرده است از جمله خانم جنی نایر گومز (Mrs. Jenny Nair Gomez) شهردار محلی که اخیراً از محل معبد بازدید به عمل آورد. او برای بازگشایی هر چه سریعتر معبد به روی عموم ابراز امیدواری کرد و واضح است که همانند جامعه محلی از تأثیر این تغییرات عمده به شور آمده است. خانم جنی نایر گومز، خود را همراه مردم بسیاری که از معبد الهام گرفته‌اند متعهد به تلاش برای پیشرفت اجتماعی مثبت می‌داند.

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

 

 

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.