توجه به پیشرفت زنان و دختران در یک گردهمایی بزرگ با موضوع توسعه

توجه به پیشرفت زنان و دختران در یک گردهمایی بزرگ با موضوع توسعه «روزهای توسعۀ اروپا» یک گردهمایی بزرگ است که توسط کمیسیون اروپا برگزار می‌شود و هدف آن گرد هم آوردن جامعۀ توسعه برای تبادل تجارب و ایده است. موضوع گردهمایی امسال «زنان و دختران پیشگامان توسعۀ پایدار» بود. عکس از ای.دی. دی
توجه به پیشرفت زنان و دختران در یک گردهمایی بزرگ با موضوع توسعه «روزهای توسعۀ اروپا» یک گردهمایی بزرگ است که توسط کمیسیون اروپا برگزار می‌شود و هدف آن گرد هم آوردن جامعۀ توسعه برای تبادل تجارب و ایده است. موضوع گردهمایی امسال «زنان و دختران پیشگامان توسعۀ پایدار» بود. عکس از ای.دی. دی

ABN Bahá'í News :

 

بروکسل- در هفته‌ای که گذشت هشت هزار نفر برای شرکت در یک گردهمایی مهم زنان با موضوع «زنان و دختران، پیشگامان توسعۀ پایدار» گرد هم آمدند. این گردهمایی به مناسبت برنامۀ سالانۀ کمیسیون اروپا با نام «روزهای توسعه اروپا» در تاریخ ۵ و ۶ ماه ژوئن در بروکسل برگزار شد. در میان شرکت‌کننده‌ها از جمله سازمان‌های غیردولتی و گروه‌های دینی، سران دولت‌ها، اعضای خانواده‌های سلطنتی و مقامات اروپایی به چشم می‌خوردند.

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

خانم راشل بیانی (Rachel Bayani) نماینده جامعه جهانی بهائی، در جلسه‌ای که توسط این دفتر در بروکسل در نخستین روز این گردهمایی برگزار شد اظهار داشت: «پیشرفت زنان تنها به این معنا نیست که زنان در اجتماع امروز صاحب جایگاه‌های شغلی برابر با مردان باشند یا اینکه در ساختار اجتماعی کنونی فضایی برای مشارکت داشته باشند.»

او در ادامه گفت: «ما به ساختارها و روابط جدیدی نیاز داریم که با همکاری زنان و مردان، و در پاسخ به نیازهای یک اجتماع بیش از پیش جهانی و به هم پیوسته طراحی و پایه‌ریزی شده باشد.»

جلسه مورخ ۵ ژوئن بر اهمیت آموزش و پرورش فرزندان دختر متمرکز بود، موضوعی که ریشه در آموزه‌های حضرت بهاءالله دارد و جامعه جهانی بهائی برای چندین دهه به آن پرداخته است. خانم هیدی هاوتالا (Heidi Hautala) معاون رئیس کل پارلمان اروپا که در جلسه برگزار شده توسط جامعه جهانی بهائی حضور داشت براهمیت حیاتی تضمین آموزش و پرورش دختران در تلاش‌های توسعۀ اجتماعی-اقتصادی تأکید کرد.

در این جلسه، جامعه جهانی بهائی فیلم «مرسیز بلسینگ» (Mercy’s Blessing) با موضوع آموزش و پرورش دختران که جوایز متعددی را از آن خود کرده نمایش داد.

این اجلاس که روز چهارشنبه به پایان رسید به موضوعات مختلفی در رابطه با توان‌دهی زنان و حمایت از حقوق آن‌ها در بستر توسعۀ اجتماعی-اقتصادی پرداخت.

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

 

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.