معبد بهائی کلمبیا با تزیین «اسم اعظم» به مرحلۀ تکمیل نزدیک شد

قرار گرفتن نماد اسم اعظم درون گنبد معبد نشان از نزدیک شدن تکمیل ساخت این بنا دارد. این نشان از چوب ساج ساخته شده است. این چوب بسیار بادوام است و با محیط زیست سازگاری دارد.
قرار گرفتن نماد اسم اعظم درون گنبد معبد نشان از نزدیک شدن تکمیل ساخت این بنا دارد. این نشان از چوب ساج ساخته شده است. این چوب بسیار بادوام است و با محیط زیست سازگاری دارد.

آگوا آزول، کلمبیا- روز جمعه نقش «اسم اعظم»، یک نشان مقدس برای بهائیان، در بالاترین نقطه درون گنبد معبد بهائی محلی آگوا آزول در کلمبیا نصب شد.

گروه کوچکی متشکل از نمایندگان جامعۀ بهائی شاهد این لحظۀ مهم بودند که نوید تکمیل دومین معبد محلی بهائی در دنیا را می‌دهد. پس از تلاوت دعا و مناجات، نشان «اسم اعظم» که بر روی چوب ساج تراش‌خورده است ۱۵ متر بالا برده شد و در بالاترین نقطه درون گنبد این معبد قرار گرفت.

اسم اعظم نسخۀ خطاطی شده ذکر «یا بهاءالابهی» است. نسخه‌ای از این نشان در هر معبد بهائی قرار می‌گیرد. تاج این معبد که در فاصلۀ ۱۸ متری زمین قرار دارد به شکل یک گل کاکائو طراحی شده است. گل کاکائو نمادی شناخته‌ شده در کشور کلمبیا است.

در هفته‌های آینده یک صندوق تزئینی نقره‌ که حاوی خاک محوطۀ درونی آرامگاه حضرت باب است درون معبد قرار خواهد گرفت. همچنین یکی از فرش‌های آرامگاه حضرت باب در ساختمان ورودی معبد به نمایش گذاشته خواهد شد. این اقدامات پیوند عمیق این معبد محلی بهائی با مرکز روحانی آئین بهائی را به تصویر خواهد کشید.

این معبد یکی از پنج معبد محلی بهائی است که ساخت آن‌ها در سال 2012 توسط بیت العدل اعظم اعلام شده بود. این معبد پس از بازگشایی در ماه آینده به روی عموم باز خواهد شد.

للحصول علي نسخة من هذا المقال او التواصل مع ادارة الموقع .. اكتبوا لادارة التحرير علي هذا الايميل abnnews.net@outlook.comنحن متخصصون في المجال الصحفي والاعلامي .. وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.

Share This:

You may also like...

error: Content is protected !!