بیش از سیصد نفر که اکثراً اهل شهرهای اطراف هستند، روز یکشنبه از معبد بهائی نورته دل کائوکا در کلمبیا بازدید کردند.

بیش از سیصد نفر که اکثراً اهل شهرهای اطراف هستند، روز یکشنبه از معبد بهائی نورته دل کائوکا در کلمبیا بازدید کردند.
بیش از سیصد نفر که اکثراً اهل شهرهای اطراف هستند، روز یکشنبه از معبد بهائی نورته دل کائوکا در کلمبیا بازدید کردند.

 

آگوآ آزول، کلمبیا- به مناسبت افتتاح معبد جدید بهائی، روز یکشنبه صدها نفر از ساکنین جوامع اطراف معبد، برای دعا و نیایش در فضایی شاد گرد هم آمدند.

بیش از ۳۰۰ نفر که محل زندگی اکثریت آن‌ها در فاصله کمی از معبد قرار دارد، برای نخستین بازدید خود از معبد، در گردهمایی ویژه‌ای شرکت کردند. جلسۀ روز یکشنبه با عنوان «اولین دیدار من از معبد بهائی» به فاصلۀ کوتاهی از مراسم تاریخی افتتاح معبد در ۲۲ ژوئیه انجام گرفت و شامل قسمت‌های متعددی از همان برنامۀ افتتاحیه بود از جمله خواندن پیام بیت‌العدل اعظم در مورد گشایش این معبد، سخنرانی‌ یکی از شهرداران محلی، سخنرانی‌ طراح معبد و برنامه‌های هنری شامل رقص و موسیقی. برنامه‌های «اولین دیدار من»، در سه هفته آینده ادامه خواهند یافت و به این ترتیب فرصت برای تعداد بیشتری از ساکنین محلی جوامع اطراف فراهم ‌می‌شود تا بتوانند در جشن تاریخی افتتاحیۀ معبد بهائی نورته دل کائوکا شرکت کنند.

آلبا مارینا فوری میکولتا (Alba Marina Fory Micolta)، یکی از اهالی شهر پریماورا (Primavera) در نزدیکی معبد گفت: «ما امروز شاهد به بار نشستن بذرهایی هستیم که سال‌ها آنها را پرورانده‌ایم.»

خانم فوری میکولتا که چند دهه‌ پیش یکی از اولین بهائیان نورته دل کائوکا بود اضافه کرد: «قبلاً عدۀ کمی بودیم ولی حالا بر تعدادمان افزوده شده است. حالا درختی پر از شکوفه و گل شده‌ایم، شکوفه‌هایی سرشار از انرژی، توان و ارزش‌هایی مستحکم.»

بسیاری از مردمی که روز یکشنبه برای نخستین بار از معبد بهائی بازدید کردند در توصیف احساسات خود گفتند که دعا و نیایش در معبد به آن‌ها احساس قدرت معنوی داده است.

گلوریا آمپارو (Gloria Amparo) اهل آگوا آزول گفت: «وقتی وارد معبد بهائی شدم به اشعۀ نور نگاه کردم، بسیار تأثیرگذار بود چون می‌شد آن‌ را احساس کرد. معبد به ما نیرو می‌دهد و زندگی می‌بخشد، من در وجود و کالبد خود این قدرت را احساس کردم. این معبد واقعاً چیزی است که در ما منطقه‌مان به آن احتیاج داریم.»

جنی نائر گومر (Jenny Nair Gómez)، شهردار شهر ویلا ریکا که در نزدیکی معبد قرار دارد، در برنامۀ روز یکشنبه حضور داشت و قصد دارد در جلساتی که برای روزهای یکشنبه در سه هفته آینده برنامه‌ریزی شده شرکت کند. وی به اهمیت اطلاع‌رسانی به مردم شهرهای اطراف دربارۀ افتتاح معبد اشاره کرد.

خانم گومز گفت: «ما افتخار می‌کنیم که میزبان این معبد هستیم. این معبد چیزی ورای یک ساختمان مادی است. اینجا محلی است که به ما اجازه می‌دهد معنویتمان را فارغ از اعتقاداتمان تقویت کنیم.»

معبد بهائی تجسم مادی پیوند بین خدمت و عبادت است، پیوندی که در فعالیت‌های جامعه‎سازی بهائیان نورته دل کائوکا وجود دارد. درب‌های این معبد به روی همگان باز است.

خانم ماریانا لوپز (Mariana Lopez)، یکی از جوانان ساکن شهر جاموندی (Jamundi)، شهری در نزدیکی معبد، گفت: «حالا با افتتاح معبد بهائی می‌شود تأثیرات روحانی عمیق آن را بر مناطق اطراف، بر مردم، بر شهرها و روستاها احساس کرد. همه چیز تغییر خواهد کرد.»

Share This:

You may also like...