نمادی مقدس دربالاترین نقطۀ مشرق الاذکارشیلی

ABN Bahá'í News
ABN Bahá'í News

ABN NEWS –صبح زود روز ۲۹ آوریل، درست قبل از طلوع آفتاب، ۶٥ نماینده از مؤسسات و نهادهای جامعۀ بهائی در قسمت فوقانی مشرق‌الاذکار بهائی در آمریکای جنوبی گرد هم آمدند تا نقطۀ عطفی هیجان‌انگیز و پرمعنی در این مرحله از بنای آن ساختمان – یعنی قراردادن یک نماد بهائی در رأس معبد – را گرامی بدارند.

در آن روز مخصوص، روز نهم عید رضوان، نشان خطاطی «یا بهاءالابهی»، رمز نیایش و ابتهال به درگاه پروردگار، که به عنوان اسم اعظم از آن یاد می‌شود، به طرف رأس گنبدِ معبد، در ارتفاع ۲۹ متر از سطح زمین، به بالا کشیده شد و در جایی مخصوصی که برای آن تعبیه شده بود قرار گرفت. هنگام بالا بردن این نشان آواز گروه کُر شنیده می‌شد که آیات مقدسی را در فضائی پرسرور و بااحترام می‌خواندند.

چند دهۀ پیش، امة‌البهاء روحیه خانم – همسر ولی امر آئین بهائی و ایادی امراللّه – جعبۀ نقره‌ای و تزیینی کوچکی حاوی مقداری خاک از محوطۀ مرکزی مرقد حضرت باب را جمع نموده بود. آن جعبۀ نقره‌ای در درون قطعۀ اسم اعظم، به ودیعه گذاشته شد و بدین گونه ارتباطی نمادین بین مشرق‌الاذکار و اراضی مقدسه و مرکز روحانی آئین بهائی به وجود آمد.

آقای صمدی، مدیر پروژۀ مشرق‌الاذکار، گفت که مراحل بُرش نماد اسم اعظم خود از فرایند قابل توجهی برخوردار بود. او گفت: این اسم اعظم از چوب روبلِ پلین درخت بومی کشور شیلی تهیه، و «با دستان ماهر و هنرمند صنعتگران همین کشور» ساخته شده است.

آقای رودریگز، عضو محفل ملی بهائیان شیلی، هنگامی که به این رویداد می‌اندیشید، گفت: «روزی بود باورنکردنی، و نشانگر فرایندی بود روحانی که ما را با مرکز و ماهیت دینمان مرتبط نمود.

للحصول علي نسخة من هذا المقال او التواصل مع ادارة الموقع .. اكتبوا لادارة التحرير علي هذا الايميل abnnews.net@outlook.comنحن متخصصون في المجال الصحفي والاعلامي .. وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.

Share This:

You may also like...

أضف تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.

 

error: Content is protected !!