پلمب مغازه های بهائیان در ایران در مقیاسی بی‌سابقه

ABN Bahá'í News
ABN Bahá'í News

ABN NEWS –بیشتر از صد مغازۀ متعلق به بهائیان در سراسر ایران از جمله در شهرهای ساری، قائم شهر و بندر عباس توسط مقامات ایرانی مهر و موم شد. پلمب، به این دلیل صورت گرفت که دو روز تعطیل ایام بهائی یعنی١١ و ١٢ آبان‌ماه جاری صاحبان این مغازه ها از کار دست کشیده بودند.

این اقدام تاسف بار در حالی انجام پذیرفت که اخیراً گزارشگر ویژه سازمان ملل برای آزادی دین و عقیده، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد برای ایران، و برخی وکلای برجسته ایرانی (نظیر دکتر عبدالکریم لاهیجی و دکتر شیرین عبادی) با صدور بیانیه‌هائی خواستار پایان بخشیدن به این نوع سرکوب‌ها شده بودند و جامعۀ جهانی بهائی نیز از رئیس جمهور ایران درخواست کرده بود که به سرکوب اقتصادی بهائیان پایان دهد.

نامۀ اخیر جامعۀ جهانی بهائی به رئیس جمهور ایران نشان می‌دهد که چگونه پلمب محل کسب و کار بهائیان یکی از روشهایی است که در آپارتاید اقتصادی علیه بهائیان در ایران، توسط مقامات به کار گرفته می‌شود. راههای دیگر شامل ممنوعیت حداقل سه نسل از بهائیان از دسترسی به مشاغل دولتی، محروم کردن آنان از کار کردن در بنگاه‌های اقتصادی وابسته به دولت، به تاخیر انداختن و یا جلوگیری از دستیابی آنان به مجوز کار در بخش خصوصی و محروم کردن آنها از دسترسی به آموزش عالی در دانشگاههای کشور است.

خانم بانی دوگال (Bani Dugal)، نمایندۀ ارشد جامعۀ جهانی بهائی در سازمان ملل گفت: «پلمب این تعداد زیاد محلهای کسب و کار بهائیان، نشانی است از پوچی ادعاهای مقامات دولت ایران مبنی بر عدم وجود تبعیض علیه جامعه بهائی ایران» وی افزود: «ما از جامعه جهانی می خواهیم که این اعمال ناعادلانه را محکوم کند و از دولت ایران بخواهد تا به اتخاذ اقداماتی اساسی، فوری و قابل توجه برای پایان دادن و همچنین جبران این تبعیض‌ها اقدام نماید»……Read More

For more details, followed ABN Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

للحصول علي نسخة من هذا المقال او التواصل مع ادارة الموقع .. اكتبوا لادارة التحرير علي هذا الايميل abnnews.net@outlook.comنحن متخصصون في المجال الصحفي والاعلامي .. وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.

Share This:

You may also like...

error: Content is protected !!