شور و شعف جامعه با پیشرفت در کار ساختمان مشرق الاذکار

شور و شعف جامعه با پیشرفت در کار ساختمان مشرق الاذکار -
شور و شعف جامعه با پیشرفت در کار ساختمان مشرق الاذکار -

ABN Bahá'í News :

آگوا آزول، کلمبیا- معبد بهائی محلی نورته دل کائوچا (Norte del Cauca) از دل زمین قد برافراشته است و اکنون به طور واضحی در روستایی که انتظار ساخت آن را داشت قابل‌ رؤیت است.

مسیر اتوبوس روزانۀ خانم کریستینا موسکرا (Christina Mosquera) هر روز از محل معبد می‌گذرد. اغلب مسافران که بسیاری از آنها اهل روستاهای اطراف هستند در مورد ساختمان در حال ساخت سؤالاتی دارند. خانم موسکرا یکی از بهائیان اهل این منطقه که در پروژۀ بازسازی جنگل‌ در محل معبد شرکت داشته می‌گوید: «آنها می‌خواهند بدانند که این ساختمان یک بیمارستان است یا مرکزی تفریحی یا یک مدرسه».

Subscribe to our YouTube TV channel from here اشترك في قناتنا التليفزيونية على YouTube TV من هنا در اینجا در کانال تلویزیونی YouTube TV ما مشترک شوید

این افزایش آگاهی نسبت به مشرق الاذکار، مربوط به پیشرفت چشمگیر کار است. ساختمان، بسیار بیشتر از قبل برای کسانی که از جادۀ پایین معبد پای پیاده، با اتوبوس یا به شکل دیگر عبور می‌کنند قابل رؤیت است. اکنون ساختمان مرکزی معبد شکلی ملموس به خود گرفته، بنای بتونی آن تکمیل‌ شده و ۹ دکل چوبی آن برافراشته شده است. دکل‌ها گنبد درونی معبد بهائی را شکل می‌دهند و بر فراز آن‌ها یک تیرچۀ فلزی قرارگرفته که نماد اسم اعظم در داخل آن جاسازی خواهد شد.

از ابتدای ژانویه خانم موسکرا هر روز از شیشه اتوبوس پیشرفت کار ساخت معبد را نظاره کرده است. با توجه به کنجکاوی فزاینده نسبت به ساختمان در دست احداث، او با راننده‌های اتوبوس هماهنگ کرده تا بتواند اطلاعاتی دربارۀ معبد بهائی در اختیار مسافران قرار دهد. اتوبوس معمولاً به هنگام عبور از محل معبد سرعت خود را کم می‌کند تا او بتواند دربارۀ معبد بهائی صحبت کند.

خانم موسکرا می‌گوید: «به آن‌ها می‌گویم که معبد بهائی در این محل در حال ساخت است و این معبد، مرکزی برای ارتباط تمامی افراد باخدا و با خالقشان است. مردم می‌پرسند که آیا واقعاً می‌توانند به معبد بهائی بیایند و من می‌گویم بله همه می‌توانند بیایند و دعا بخوانند.»

فرآیندی که پروژۀ معبد و فعالیت‌های پویای جامعه‌سازی در شهرها و روستاهای اطراف به جریان انداخته پیوندهای وحدت و همکاری را در منطقۀ نورته دل کائوچا تقویت کرده است. در جشن‌های اخیری که به مناسبت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله برگزار شد، برنامه‌های متعددی صدها نفر را جلب فعالیت‌های خدماتی همچون کاشت ۲۰۰ درخت یا جلسات دعا و نیایش محلی نمود.

ساخت بناهای وابسته به معبد بهائی پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای داشته است، زیرساخت‌های…

معبد بهائی انسجام بین محیط طبیعی یک منطقه و حیات جامعه را به تصویر می‌کشد. این ارتباط به بهترین نحو در طرح این معبد مجسم است که از دانۀ کاکائو الهام گرفته است، گیاهی که به وفور در کلمبیا یافت می‌شود. بسیاری از جنبه‌های پروژۀ این معبد از طریق سیستم‌های خود سعی در تجسم بخشیدن به وحدت دارند. برای مثال تلاش شده است که ۷۰ تا ۱۰۰ درصد انرژی لازم برای معبد بهائی و ساختمان‌های وابسته به آن از طریق سیستم‌های پنل خورشیدی تأمین شود.

در زمینی که معبد بهائی بر آن واقع شده جنگلی قرار دارد که جامعه پروژه‌ای برای احیای گیاهان بومی منطقه را در آن در دست دارد. پوشش گیاهی طبیعی این منطقه به دلیل سال‌ها کشت تک‌محصولی از بین رفته بود اما با آغاز پروژۀ احیای جنگل تعدادی از این گونه‌ها احیا شده‌اند ازجمله برخی از گیاهانی که به طور کامل در منطقۀ شمالی کلمبیا از دست رفته بودند.

رائول چارا (Raúl Chará) که خبرنگار است در نشست مطبوعاتی اخیر گفت: «این معبد پروژه‌ای منحصربه‌فرد است. در زمانه‌ای که منطقه و جهان با آشوب‌های مختلف رو به رو است، معبد بهائی به دلیل نیروی بالقوه ا‌یکه برای کمک به مصالح اجتماعی دارد متمایز و متفاوت است.»

For more details, followed ABN Bahá’í News Facebook Page

 

 

Source : ABN Bahá'í News

For more details, followed ABN Bahá'í News Facebook Page

https://www.facebook.com/ABN.BahaiWorldNews/

اكتب ايميلك هنا Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

To get a copy of this article or to contact the administration of the site .. Write to the editorial department on this email abnnews.net@outlook.com

This website is independent ... and is NOT the official site of the worldwide Bahá'í community.. and it is issued by an independent media agency for a major press company specializing in the field of journalism and media. We are specialized in the field of journalism and media .. This site is one of the publications of an independent European media institution with dozens of versions of the media read and audio-visual .. We offer the news and the abstract truth, as a team working one aim to serve the human world, away from appearing and polishing.

هذا الموقع مستقل ..وغير تابع للموقع البهائي العالمي .. ويصدر عن جهة اعلامية مستقله لشركة صحفية كبري متخصصة في المجال الصحفي والاعلامي . وهذا الموقع هو أحد اصدارات مؤسسة اعلامية أوروبية مستقلة لها عشرات الاصدارات من وسائل الاعلام المقروءة والسمعية والبصرية .. ونقدم الخبر والحقيقة مجردة من الأهواء الشخصية كفريق عمل واحد هدفه خدمة العالم الانساني بعيدا عن الظهور والتلميع.